Telefon
całodobowy
32 345 15 70
lub
882 027 539

Aktualności

Zakład Pogrzebowy MPGK, czyli doświadczenie, wyrozumiałość i sprawdzona marka

W trudnych chwilach najlepiej korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, wysokiej jakości, wyrozumiałego personelu oraz doświadczenia. Wszystkie te rzeczy gwarantuje Zakład Pogrzebowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, który na rynku działa od ponad 60 lat.

Zakład Pogrzebowy pomaga bliskim zmarłego w ciężkich chwilach załatwiając wszelkie formalności związane z pochówkiem i ceremonią pogrzebową. Dysponuje odpowiednim zapleczem logistyczno– kadrowym i zapewnia kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowych na najwyższym poziomie, z dbałością o zachowanie wysokich standardów etycznych.

– Nasze atuty to ponad sześć dekad doświadczenia, wykwalifikowany personel i ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług – podkreśla Paweł Cholewka, członek zarządu MPGK. – Naszymi klientami są głównie mieszkańcy Świętochłowic, ale zdarzają się również osoby spoza miasta. Świadczymy nasze usługi na zasadach komercyjnych, jednak jako spółka miejska, nie podchodzimy do klientów stricte biznesowo. Nasza praca to w pewnym sensie służenie naszym klientom. Wejście w relację z nimi. Zawsze staramy się zrozumieć ich w trudnych chwilach – dodaje.

Pomagamy w trudnych chwilach

MPGK posiada odpowiednie zaplecze logistyczno-kadrowe i zapewnia obsługę ceremonii pogrzebowych na najwyższym poziomie, z dbałością o zachowanie wysokich standardów etycznych. Wykonuje pogrzeby zgodnie z wyznaniem zmarłego i życzeniem bliskich, tradycyjne i kremacje, zapewnia kwiaty oraz oprawę muzyczną. Dysponuje własnym prosektorium, salą pożegnań oraz salą bankietową do zorganizowania stypy. Posiada własne karawany oraz jest zarządcą cmentarza komunalnego.

– Osoby w żałobie są często zagubione, przytłoczone sytuacją. Przez zrozumienie i pomoc w załatwianiu wszystkich formalności, pomagamy im się odnaleźć w tych ciężkich momentach – zaznacza Cholewka.

Świadczymy kompleksowe wsparcie

Zakład Pogrzebowy MPGK wspiera w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z pochówkiem i ceremonią pogrzebową. Spółka pomaga kompleksowo: wypłaca zasiłek ZUS, oferuje szeroki asortyment trumien i urn, wykonuje usługi pogrzebowe wraz z całodobową eksportacją zwłok, organizuje stypy i na zlecenie klientów porządkuje groby.

– Uroczystości pogrzebowe wiążą się ze sporymi wydatkami, a jednak po ich zakończeniu dobrze jest choć przez chwilę pobyć wspólnie. Sytuacje są różne. Zdajemy sobie z tego sprawę – mówi Cholewka. – Dlatego wprowadziliśmy możliwość skorzystania z naszej sali po uroczystości pogrzebowej. Dla żałobników do 20 osób oferujemy bezpłatną kawę i ciastko, od grup liczniejszych pobieramy jedynie naprawdę symboliczną opłatę.


Galeria